فرم مشاوره رایگان

می‌توانید با تکمیل فرم زیر از مشاوره تحصیلی

رایــــگــــان و آنـــــلاین ما استفاده کنید

نام و نام خانوادگی:(*)
Invalid Input

شماره تلفن:(*)
Invalid Input

موتور وجود خود را روشن کنید (قسمت اول)

هدف و مقصود در زندگی مانند موتوری است که به ما نیرو میبخشد. این موتور بیشتر اوقات خاموش است.حسین احمدی معتقد است شما هم میتوانید مانند افراد موفق، به روشنی هدفهای خود را در کار و زندگی تعیین کنید و برای رسیدن به آن، طرح و نقشه ای بریزید و اجرا کنید. بدین ترتیب هر روز میدانید چه کارهایی باید انجام دهید.

بر پایه ی هدفهای خود برنامه ی ماهیانه و سالیانه طراحی و همه ی نیروی خود را روی آن متمرکز کنید. به گفته حسین احمدی بین اعمالی که برای دستیابی به هدف انجام میشود و کارهایی که برای دلخوشی و تسکین هیجانهای درونی انجام میگیرد، تفاوت زیادی وجود دارد.

باید نیروی خود را به کارهایی اختصاص دهید که جزیی از هدفهایتان باشند و گرنه هر چند آن کارها مفید باشند، شما را به مقصد نمیرسانند.یکی از دلایل مهمی که افراد هیچگاه به مقصود نمیرسند آن است که معمولا هدف و مقصد روشنی برای خود انتخاب نکرده اند، آموزشهای لازم را برای این کار ندیده اید و رسیدن به هدف را قابل دسترسی نمیدانند.

یکی از ویژگیهای افراد موفق این است که بدون اتلاف وقت همه ی نیروی خود را به کار میگیرند تا به هدفشان برسند. کنترل و تقسیم انرژی به طور حتم معنای تقسیم انرژی را در ورزشهایی مانند دو و میدانی، شنا و فوتبال میدانید. یک دونده ی استقامت از ابتدای مسیر باید به نحوی انرژی خود را تقسیم کند نه همه ی آن را در ابتدای حرکت صرف کند و نه در آخر کم بیاورد. این موضوع درباره ی درس خواندن به خصوص کنکور نیز مصداق دارد؛ نباید آن چنان تند بروید که بعدا دچار مشکل شوید و نه آن چنان کند باشید که نتوانید از تواناییهایتان استفاده مطلوب کنید.ممکن است امروز خیلی سرحال باشید و بتوانید زیاد درس بخوانید اما اگر فردا اوضاع به همین شکل نباشد، چه میکنید؟ بنابراین اعتدال بهترین روش است و موفقیت شما در تنظیم یک برنامه ی اعتدالی است عادت‌های مهار نشده

 به گفته حسین احمدی یکی از عادتها و مشغولیت های ذهنی که باعث هدر رفتن انرژی و زمان میشود، تماشای تلویزیون است. عادت به مشاهده ی سریالها و برنامه های مختلف، تنها از نظر زمانی مشکل ساز نیستند، بلکه بعد از دیدن یک سریال، عمال سوژه ی سریال در ذهن شما جریان دارد و تا مدتی ذهن شما را به خود مشغول میکند.

 پیگیری اخبار ورزشی، جر و بحثهای قرمز و آبی، خرید روزنامه های ورزشی و مواردی مشابه برای کسی که میخواهد درس بخواند یا کنکوری است، ارزش وقت صرف کردن ندارد.

برخی هنگام مطالعه به صرف تنقلات و خوردنیهای دیگر میپردازند، بعضی زمان مطالعه راه میروند یا با صدای بلند درس میخوانند و.... این عادتها اگر مهار نشوند، باعث افت توانایی های افراد خواهند شد. اگر واقعا انگیزهای قوی برای درس خواندن و موفقیت دارید، باید بتوانید این عادتها را تحت کنترل خود در آورید و تغییر دهید.

افکار مزاحم انسانها در هر زمانی سوژه هایی برای فکر کردن دارند اما محدودیت فرصتها و اولویت مسائل، ما را وادار میکنند در هر زمان به موضوعاتی بیندیشم که مهمتر هستند. بعضی از افکارهایی که در حال حاضر مزاحم تلقی میشوند، در زمان مناسب میتوانند موضوعاتی بسیار مهم باشند. برای مثال، اندیشیدن دانش آموز در مورد آینده و خوشبختی خوب است اما اگر قرار باشد این موضوع در هنگام درس خواندن یا در شرایط کنکور بین سوژه های اصلی ذهن جا بگیرد، فکری مزاحم تلقی خواهد شد.شناسایی افکار و محرکهای مزاحم و غلبه بر آنها، از عوامل مهم و موثر تمرکز حواس و افزایش بازده مطالعه محسوب میشوند.

حسین احمدی

استاد حسین احمدی مشاور و برنامه ریز با آغاز کار خود در سال 1373 تا به امروز با سابقه درخشان و حضوری پر رنگ در عرصه کنکور نامی نیک و شایسته ی اعتماد از خود برجای گذاشته است . مشاور و برنامه ریز برتر کشور مدرس برترین فیلم های آموزشی با گیلنا کنکور آسان است ادبیات،عربی،دین و زندگی

استاد حسین احمدی

سایت های رسمی استاد حسین احمدی

konkur-100.ir

gilna-konkur.com

konkur-100.com

سایت های رسمی استاد امیر مسعودی

amirmasooudi.com

masoudikonkour.com

استاد امیر مسعودی
کلیه حقوق این سایت متعلق به حسین احمدیمی باشد.
طراحی و پیاده سازیماهان تکنولوژی

Search